-34%
, , , , ,

Mydos’t İskelesi – Fazıl Sayın

İlgi Kültür Sanat Yayınları

16,40  25,00 

Fazıl Sayın, Mydos’t İskelesi Kitap Konusu;

” Çanakkale ” adının her dilde – kültürde adeta mistik bir tınısı vardır. Mekânın bizi olduğu kadar ziyaretine gelen tüm yabancıları dahi sarıp sarmalayan o büyülü atmosferini bir yüzyıldır dile getirmeye çalışıyor kalemler… Nice efsaneler doğuyor bu kan çiçeklerinin açtığı topraklardan… Bu kez bir – sözüm ona – cansız ( Mydos’t) İskelesi katılıyor, o kervana. 1915’e gelinceye değin şahit olduklarını aktarıyor bize… Hem de sevgi dolu yüreğiyle… Üzerine basıp geçenlerin hepsini hoşça kucaklayarak. Satırlardan yükselen sıcaklık kalbinizi burkacak, ama zorlamadan, abartmadan, en doğal akışıyla süregiden o üslup sizi bir insanlık terapisine tabi tutacaktır. Tebrikler.
-Prof. Dr. Mim Kemal Öke-

Mydos’t İskelesi Çanakkale, yazarın şahsında bir şairle nasirin el ele vererek kurguladığı bir romandır. Bu yüzden kimi karakterler azade bir mısra gibi yalın ve içe işleyici, kimi karakterler de nesir gibi yoğun ve oylumludurlar. Fazıl Sayın, sıcak, canlı, akıcı, duygulara ve yüreğe dokunan üslubu ile edebiyatımıza rahat okunan bir eser armağan etmiştir.
-Prof. Dr. Ziya Avşar-

Mydost, Türk Edebiyatında yeni bir dönemin başlangıcı, Çanakkale Savaşı’nın süjeden objeye dönüşümünün, romansı anlatımda insanın olaya galip gelişinin Türk romanındaki adeta betimsel Çanakkale abidesi. Türk yapımı filmlerde ve Türk yazını tarihi romanlarda görmeye alıştığımız ve bizi çok sıkan olayın içinde kaybolan insanın, adeta ben buradayım diye haykırışı Mydost.
-Yrd. Doç. Dr.Halil Ersin Avcı-

“Şu Boğaz Harbi”ne giden sürecin içinden insana ve insani olana dair sıcak bir “Çanakkale” anlatımı… Renkli ve sahici duygular. Kıvrak kalemi, duygusal ve akıcı dili, orijinal ve sürükleyici konusu, calib-i dikkat kurgusuyla şirin bir mekân üzerinden mücerred bir panoramayı gönüllere nakşetmeye aday bir roman. Fazıl Sayın’ı ve naşirini tebrik ediyorum.
-Mehmed Fatih Can-

Osmanlı döneminin son demleri, Çanakkale’nin sosyal hayatını keşfedebildiğimiz Mydos’t İskelesi, tarihi bir romandan çok öte, dönemin sosyolojik veri tabanı kadar zengin bir çalışmayı ifade etmektedir…
-Süleyman Faruk Göncüoğlu-

’19. asrın çocuklarıydık, düşmanlaştık, savaştık; esir de olduk esir de ettik, ölmesini de bildik, Osmanlı kalmasını da. Yalnız, tutsak olmasını bilememişiz ki modern zamana; romanını neşrettik, 20. asrın modern dimağlarına…’
-İlker Alptekin-

Kitap Adı: Mydos’t İskelesi
Yazar:
Fazıl Sayın
Kitap Türü: Tarihsel Roman
Yayınevi: İlgi Kültür Sanat Yayınları
Kitap Sayfa Sayısı: 381
Kitap İlk Yayın Tarihi: 2015
Kitap Baskı Sayısı: 1. Baskı

Stok kodu: LİKSY81 Kategoriler: , , , , ,
Yayınevi

Yazar

0 incelemeye göre

0.0 Puan
0
0
0
0
0

“Mydos’t İskelesi – Fazıl Sayın” ilk yorumlayan sen ol

Henüz bu ürüne müşteri yorumu yapılmadı

ALIŞVERİŞ KARTI

close