-34%
, , , ,

Gidiyor, Gitti, Gitmiş – Jenny Erpenbeck

Can Yayınları

25,70  39,00 

“Ağustos sonunda bir perşembe günü on adam, Berlin’deki Kırmızı Belediye Binası’nın önünde toplanıyor. Açlık grevi yapacakları söyleniyor. Tenleri siyah. İngilizce, İtalyanca, Fransızca konuşuyorlar. Ve burada kimsenin anlamadığı bazı başka dilleri. Adamlar ne istiyor?”

Emekli profesör Richard kendi hayatına dair sorularla boğuşurken, Berlin’in göbeğinde işgal eylemi yapan Afrikalı mültecilerle karşılaşır ve sorularının yanıtlarını hiç kimsenin aramadığı bir yerde, bu genç insanların arasında aramaya karar verir. Bu, yaşlı Avrupa’nın yaşlı sakinlerinden Richard’ın, bakışlarını ilk kez kendinden başka olana çevirdiği andır. Dünya mülteci kriziyle sarsılırken Richard ilk kez kendi küçük, güvenli kozasından dışarı çıkar.

Jenny Erpenbeck’in son romanı Gidiyor, Gitti, Gitmişülkelerinden kaçmak zorunda kalanların, ölümü ve zulmü savuşturanların sonsuz bekleyişe mahkûm edildiği bir dünyadan, bizim dünyamızdan söz ediyor. Bakmak ile görmek arasındaki ilişkiyle hesaplaşan bir roman bu. Bakıp da görmeyenlerin, görmek istemeyenlerin sığlığını yüzümüze vuruyor. Gidiyor, Gitti, Gitmiş insanın yüzleşmekten kaçamayacağı doğru soruları soruyor.

Özgün Adı : Gehen, ging, gegangen
Çevirmen : İlknur İgan
Dizi : Dünya Edebiyatı
Tür : Roman
Sayfa Sayısı : 328
Baskı Bilgileri : 1.Baskı Haziran 2018
ISBN : 9789750737411

Yayınevi

Yazar

0 incelemeye göre

0.0 Puan
0
0
0
0
0

“Gidiyor, Gitti, Gitmiş – Jenny Erpenbeck” ilk yorumlayan sen ol

Henüz bu ürüne müşteri yorumu yapılmadı

ALIŞVERİŞ KARTI

close